HİZMETLER

HİZMETLERİMİZ

SERAS LOJİSTİK uzun soluklu ve tam çözüm ortağı olmadığı hiçbir firma, kurum veya kuruluşa hizmet vermez. Öte yandan çözüm ortağı olduğu bütün müşterilerine de en geniş kapsamda hizmet vererek bir bütün olarak iş ortaklarının lojistik ihtiyaçlarına çözüm ortağı olur.Teslimat noktası ayrımı yapmaksızın dağıtımları gerçekleştirir ve bütün operasyonel süreçleri online ve gerçek zamanlı olarak raporlar. En güçlü alt yapısı, geliştirdiği elektronik takip sistemi ve yetiştirdiği insan kaynağı olan SERAS LOJİSTİK sunduğu her hizmeti, online olarak iş ortaklarına takip etme şansı verir ve operasyon ekibi ile bütün süreçleri online olarak denetler.

DEPOLAMA HİZMETLERİ

Depolama hizmetleri müşteri ihtiyaçlarına göre planlanır. Depolama esnasında bütün operasyonel süreçler online ve gerçek zamanlı olarak yürütülür ve müşterilerin kontrolünde gerçekleşir. Depoya her giren ürün için, parti takip etiketi bastırılarak koliler etiketlenir ve adreslendirilerek raflara ve depolara yerleştirilir. Devam eden süreçlerde, ürünler parti numaraları ile takip ve sevk edilir veya dağıtımları sistem üzerinden gerekirse durdurulabilir.

Müşteriler tarafından belirlenen STT Gün Uyarı günlerinde, sistem STT’si kritik seviyeye ulaşmış ürünlerin partileri için ilgilileri robot mailler ile uyarır ve geç olmadan aksiyon alınmasını sağlar. Stok seviyesi kritik seviyenin altına düşmüş ürünler içinde aynı koşullar geçerlidir; sistem robot mailer ile ilgilileri uyarır. Stok çıkışları yapılırken, STT kontrolleri sistem tarafından gerçekleştirilir. FİFO kuralına göre, sipariş hazırlık elemanı sistem tarafından yönlendirilerek en uygun STT’ye sahip ürünün kolilenmesi sağlar.

Ürünler kolilendikten sonra sevkiyat takibi için, her koli içinsevkiyat takipetiketi bastırılarak kolilerin üzerine yapıştırılır ve dağıtıcılara zimmetlenir.

ISI REJİMİNE GÖRE DEPOLAMA HİZMETLERİ

+18 DERECE KURU GIDA DEPOLAMA

-18 DERECE DONUK GIDA DEPOLAMA

+4 DERECE SOĞUK GIDA DEPOLAMA

DAĞITIM HİZMETLERİMİZ

SERAS LOJISTIK, kurulduğu günden bu yana, hiç ara vermeden yaptığı teknoloji yatırımlarıile heraracı uydu üzerinden kontrol eder. Bu sayede, araçlarınanlık hareketlerini ve araç kasalarının isi kontrollerini online olarak takip eder.

Dağıtıma çıkarılan bütün kolilerin takibinin sağlanabilmesi amacıyla her koli için bir barkod üretilerek kolilere dağıtım takip etiketi yapıştırılır. Dağıtım takip etiketleri ile doğru noktaya doğru ürünlerin bırakılması sağlanır. Bütün noktalarda zimmetleme işlemi yapılarak kolilerin teslimat aşamasına kadar olan süreçleri takip edilir.

MİKRO DAĞITIM

Ürünlerin koli bazlı olarak direkt teslimat noktalarına dağıtımlarını kapsar. Bu kapsamda yapılan dağıtımlarda alt KG uygulanmaz. Kurumsal olan her noktaya ürünler taşınır ve teslim edilir. Migros, Carrefoursa, Macrocenter, Kipa, Metro, Onur Marketler, Happy Centerlar, Dinçmar, Sarıyer Marketler gibi zincirmarketlerin direkt mağazalarına teslimatlar yapılır. Ürünler siparişli transit veya siparişsiz transit olarak teslim edilebilinir. Diğer teslimat noktaları ise; HORECA noktaları, şarküteriler ve toptan satış noktalarıdır. Bütün bu noktalar zincir olabileceği gibi tek tek satış noktaları da olabilir. Bu kapsamda her gün binlerce noktaya onbinlerce koli ürün dağıtımı sağlanmaktadır.

PALETLİ DAĞITIM

Asıl uzmanlık alanı mikro lojistik olanSERAS LOJİSTİK, hizmet verdiği firmaların paletli ürünlerini de taşır. Ulusal marketlerin merkez depoları, bayilerin toptan satış noktaları gibi birçok noktaya paletli ürün taşınmaktadır.

ÖN TOPLAMA

Ürünlerin dağıtılmak üzere müşterilerin adreslerinden alınmasıdır. SERAS LOJİSTİK hizmet verdiği bütün şehirlerde ön toplama hizmeti sunmaktadır.

İADE TOPLAMA

Dağıtımlar sonrası satış noktalarında oluşan iade ürünlerin toplanarak ilgili firmalara teslim edilmesidir. Bütün süreçlerde olduğu gibi iade toplama süreçleri de online olarak sistem üzerinden takip edilebilmektedir.